Podstrona: Szkolenia w ramach projektu „Politechnika Rzeszowska Uczelnią Dostępną” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Szkolenia w ramach projektu „Politechnika Rzeszowska Uczelnią Dostępną”

2020-11-30 , red.  Anna Szlachta, Anna Worosz
Szkolenia w ramach projektu „Politechnika Rzeszowska Uczelnią Dostępną”

Rozpoczęła się realizacja szkoleń świadomościowych dla pracowników naszej uczelni w ramach projektu „Politechnika Rzeszowska Uczelnią Dostępną”. Szkolenia obejmują zagadnienia dotyczące funkcjonowania w środowisku akademickim osób z niepełnosprawnością ruchu, wzroku, słuchu, niepełnosprawnością wynikającą z różnych chorób oraz osób z niepełnosprawnością psychiczną i intelektualną.

27 listopada br. odbyło się kolejne szkolenie pracowników PRz w ramach projektu „Politechnika Rzeszowska Uczelnią Dostępną”. Temat szkolenia obejmował zagadnienia obsługi studenta z niepełnosprawnością, komunikacji i savoir-vivre’u wobec osób z niepełnosprawnością. Uczestnicy mogli się również zapoznać z tematyką niepełnosprawności, rozwinąć swoją empatię na indywidualne potrzeby oraz spróbować zrozumieć bariery mentalne, funkcjonalne i architektoniczne studentów z niepełnosprawnością ruchową, wzrokową, słuchową, psychiczną. Wykonawcą tego szkolenia było Centrum Szkoleniowo-Terapeutyczne Self-Rzeszów.

Pierwsza edycja szkoleń odbyła się 4 i 5 listopada br. O technikach radzenia sobie z agresją studenta oraz z własnymi emocjami w trudnych sytuacjach podczas pracy w administracji uczelnianej opowiadała Magdalena Pikulska z Centrum Szkoleń i Rekrutacji. W szkoleniu wzięło udział 30 pracowników z różnych jednostek organizacyjnych Politechniki Rzeszowskiej i różnych grup pracowniczych. W związku z panującą sytuacją pandemiczną szkolenia odbywają się wyłącznie w formie zdalnej.

Zachęcamy pracowników do skorzystania z szerokiej oferty szkoleń i składania dokumentów rekrutacyjnych drogą mailową na adres: ud@prz.edu.pl. Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu: https://uczelniadostepna.prz.edu.pl/projekt/informacje-o-szkoleniach

Powrót do listy aktualności