Podstrona: Muzyczna uczta na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Muzyczna uczta na Politechnice Rzeszowskiej

2024-05-14 , red.  Marta Jagiełowicz
Rzeszowskie Juwenalia,

Na to wydarzenie studenci czekali cały rok. Największy festiwal kultury studenckiej tradycyjnie rozpoczął się na rzeszowskim Rynku. Studenci dostali klucze do miasta i kolorowym korowodem przeszli na teren miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej, gdzie na trzech scenach wystąpiły największe polskie gwiazdy.

Korowód

Wydarzenie rozpoczęło się na rzeszowskim Rynku występem Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej oraz Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny”. Przekazanie kluczy do miasta studentom przez wiceprezydent Rzeszowa Krystynę Stachowską poprzedziły koncerty zespołu Bimbronauci oraz laureata konkursu Kill Me With The Music zespołu Lorum. Tradycyjnie już uczestnicy przebrani w kolorowe stroje uformowali barwny korowód, który ulicami miasta przeszedł na teren Politechniki Rzeszowskiej, inaugurując tym samym 29. Rzeszowskie Juwenalia.

Koncerty

Przez dwa dni studenci cieszyli się koncertami odbywającymi się na trzech scenach: głównej, hip-hopowej oraz klubowej. Na scenie głównej najbardziej wyczekiwaną część Najlepszych Juwenaliów w Polsce rozpoczął koncert zespołu Strachy na Lachy. Na scenie wystąpili też Eter, Monika Brodka oraz zespół Lady Pank. Pierwszy dzień wydarzenia zakończył koncert zespołu Enej. Drugiego dnia Rzeszowskich Juwenaliów na scenie wystąpili Kwiat Jabłoni, zespół Dżem oraz Kayah. Rzeszowskie Juwenalia zakończył koncert braci Golec uOrkiestra.

Równolegle odbywały się koncerty na scenach Hip Hop oraz One Stage. Na scenie Hip Hop pierwszego dnia można było posłuchać Reto, Kizo, Rów Babicze, PRO8L3M oraz O.S.T.R, a drugiego dnia imprezy Smolastego, Żabsona, Gibbsa oraz P#. Na scenie One Stage wystąpili C-Bool, Tribbs, Mattmeknife (Fitlovers), DJ Kuba&Neitan, Adam de Great, DJ Alex, Mave, Diviners, Adi, Sandpokers, Headster, Matt Cold, Cream, DJ Kris, Stykky oraz Bart Qukx.

Podczas sobotniego koncertu finałowego na scenie pojawili się również przedstawiciele władz uczelni oraz miasta i regionu, którzy co roku udzielają wielkiego wsparcia organizatorom tego wydarzenia. Rektor prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik przywitał studentów, podkreślając: „Wiemy, że są tu ludzie z całej Polski. Przyjechali, bo wiedzą, że mamy najlepsze juwenalia w Polsce. Dlatego śmiało mogę powiedzieć, że to są polskie juwenalia”. Warto przypomnieć, że Rzeszowskie Juwenalia już trzeci raz zdobyły tytuł najlepszych.

Dodatkowymi atrakcjami dla uczestników Juwenaliów było wesołe miasteczko, strefy tematyczne przygotowane przez partnerów wydarzenia, strefa Silent Disco oraz strefa gastronomiczna.

Organizatorzy wydarzenia

Muzyczna uczta przygotowana przez organizatorów wydarzenia – Politechnikę Rzeszowska i WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą sprawiła, że na naszej uczelni bawiła się rekordowa liczba uczestników, przekrajająca 40 tys. osób.

Powrót do listy aktualności